پالایش نفت اصفهان
پیشنهاد برتر کشوری در شرکت پالایش نفت اصفهان تاریخ: 1398/12/21    
از سرویس خارج نمودن رآکتورهای آروماتیک زدا در واحدهای تصفیه گازوئیل (R-8602,R-6602) از سرویس خارج نمودن رآکتورهای آروماتیک زدا در واحدهای تصفیه گازوئیل (R-8602,R-6602)
پیشنهاد آقایان رضا بهرامی، محمدهاشم الحسینی و علیرضا شبانیان از همکاران اداره مهندسی پالایش و برنامه‌ریزی تولید با عنوان" از سرویس خارج نمودن رآکتورهای آروماتیک زدا در واحدهای تصفیه دیزل (R-8602,R6602)" که دی‌ماه سال گذشته در شرکت پالایش نفت اصفهان اجرایی گردید، در دهمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها مقام اول را از آن خود کرد.
این پیشنهاد بدیع و جدید، پس از محاسبات و بررسی‌های کارشناسان اداره مهندسی پالایش انجام گردید که پس از مکاتبه با صاحب لیسانس واحدهای تصفیه دیزل، مورد تأیید قرار گرفته، اجرا گردید.
رضا بهرامی ثبت‌کننده پیشنهاد برتر کشوری، گفت: با اجرای این پیشنهاد، در حال حاضر و پس از اجرای پروژه واحدهای تصفیه دیزل و با توجه به عدم احداث واحد RFCC، خوراک واحدهای تصفیه دیزل به گونه ایی انتخاب شده است که محتوای آروماتیکی آن کاهش یافته، با محاسبات انجام گرفته و تغییرات اندک در واحد فرآیندی ضرورت نصب راکتورهای HDA منتفی گردید. با اجرای این پیشنهاد و تغییر دادن ترکیبات خوراک واحد های تصفیه گازوئیل، 65 هزار نرمال مترمکعب در ساعت مصرف گاز هیدروژن خالص، کمتر گردیده است؛ در نتیجه ساخت یکی از دو واحد هیدروژن پیش‌بینی‌شده برای واحد RHU (تصفیه ته مانده سنگین و گوگرد زدایی برج های تقطیر در خلاء)، در اولویت دوم قرار گرفته، همچنین از خرید بیش از یک صد تن کاتالیست پلاتین و پالادیوم از سازندگان خارجی و خروج ارز از کشور جلوگیری شده است.
گفتنی است با ساخت واحدهای تصفیه گازوئیل شرکت پالایش نفت اصفهان که تا پایان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، روزانه بیش از بیست میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد یورو تولید خواهد شد.
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شركت پالايش نفت اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal